05 | Toplanti Tutanağı - KWT

İçeriğe git

KW TİCARİ
Değerli arkadaşlarımız ve sevgili ticari gurup üyelerimiz…
24.05.2002 tarihinde yaklaşık 30 üyemizin katıldığı ve KW FORES ATAŞEHİR ofisinin ev sahipliğinde gerçekleşen 5.Ticari toplantımız sonrasında alınan kararlar ve toplantı notları şu şekilde olup, vakit ayırıp okumanızı önemle rica ediyorum.
1-GURUP YÖNETİMİ ve KOMİTELER:
Başlangıçtan bugüne gönüllülük esası ile devam eden gurup yönetimimiz FORES toplantımız sonrasında aldığımız inisiyatif sonucunda atama ile ilk kez belirlenmiştir. Bu ilk yönetim 31.12.2022 tarihine kadar görevine devam edecek ve 2023 yılı başında sizlerin oyları ile yeniden belirlenecektir. Bu karara göre:
YÖNETİM:
Hakan ÜNLÜ / NOVA / Başkan
Hakan ŞENGÜL / CADDE / Başkan Yardımcısı / Teknolojiden Sorumlu
Barış GÖRGÜÇ / FORES / Başkan Yardımcısı / Üyelik ve Büyümeden Sorumlu
Gülay KÜÇÜKALP / KENT / Başkan Yardımcısı / Eğitimden Sorumlu
İnna NOYİN / PLATİN / Başkan Yardımcısı / Organizasyondan Sorumlu
ÜYELİK KOMİTESİ:
Aynur ATALAY / CADDE
Sedat BİLGİN / NOVA
Selma ŞİRİN / KENT
BÜYÜME KOMİTESİ:
Barbaros NASÜN / CADDE
Nalan ÇERÇİ / FORES
Erdinç ŞAHİN / PLATİN
ORGANİZASYON KOMİTESİ:
Bora KARAKOL / CADDE
Gül AĞÇA / KENT
Orçun Celil COŞKUN / CADDE
EĞİTİM KOMİTESİ:
Ayhan ÖZKANTAR / CADDE
Serpil TEZGÖRÜR / FORES
Selda BİNBAŞIOĞLU / CADDE
Aslı TUNÇDEMİR / ANGORA
olarak atanmıştır.

01.01.2023 tarihinde bu kadro gurup içi oylamamızla yeniden belirlenecektir. Dolayısı ile gurubumuzda yer alan tüm arkadaşlarımız yeni yönetim için aday olabilecek ve gurubumuzda sıra ile görev alabileceklerdir.
Atanan tüm arkadaşlarımın önümüzde ki altı aylık yönetim döneminde ticari grubumuza önemli katkılar sağlayacağına inanıyor ve görevlerinde hepimiz adına kendilerine başarılar diliyorum.
2-TOPLANTI SIRALAMASI:
Son toplantımızda yapılan oylama sonrası bir sonraki buluşmamızın (6.Toplantı) ALFA / BURSA ofisimizde yapılması kararlaştırılmıştır.
ALFA toplantımızdan sonra yaz dönemi için toplantılarımıza bir süreliğine ara verme ve 7.toplantımızı Eylül ayında gerçekleştirme kararını hep birlikte almıştık. 2022 yılı için planlanan diğer toplantı sıralaması ve dönemleri yaklaşık olarak şu şekilde olacaktır.
7.Toplantı / Eylül / NOVA / (Mövenpick Otel Kurtköy’ de yapılması planlanmaktadır.) İSTANBUL’ da.
8.Toplantı / Ekim 29 / FOCUS ve ANGORA ortak ev sahipliğinde ANKARA’ da.
9.Toplantı / Kasım / (EKOL – BATI – STAR - KENT – CADDE – FORES – PLATİN - BOĞAZİÇİ arasından oy birliği ile seçilecek ofislerimizden birinin ev sahipliğinde İSTANBUL’ da.
10. Toplantı / Aralık / ALESTA ve VİYA ortak ev sahipliğinde İZMİR’ de.
11.Toplantı ve sonrası seçilecek olan 2023 yönetim kadrosu tarafından belirlenecektir.
3-ALFA / BURSA TOPLANTI PROGRAMI ve GÜNDEMİ:
ALFA toplantımızla ilgili olarak otobüs kiralanmış olup, özel araçlar yerine hep birlikte kiralanan otobüs ile bu kısa seyahati ve toplantımızı gerçekleştirme kararı alınmıştır.
Toplantı Tarihi: 11.06.2022 / Cumartesi
Hareket saati ve buluşma noktası – 1 -: 07:00 Fores / Ataşehir
Hareket saati ve buluşma noktası – 2 -: 08:00 Nova / Kurtköy
Ulaşım ücreti: 300 TL
IBAN: TR79 0001 5001 5800 7308 9619 06 / Vakıfbank / Abdurrahman SARIMERMER
(Ulaşım ücretlerini en geç 31.05.2022 Salı gününe kadar mutlaka yapmanız gerekmektedir. Zira tüm organizasyon ve araç için en son bu tarihe kadar rezervasyon yaptırdık. Lütfen ihmal etmeyiniz ve bu toplantımıza değerli katılımınızı sağlayınız.)
İstanbul dışından toplantımıza katılmak isteyen üye arkadaşlarımız (Özellikle İzmir ve Ankara Bölgelerimiz) kendi ulaşım imkanları ile toplantımıza dahil olabilirler. Şayet bunu gerçekleştirebilirler ise bundan da büyük bir memnuniyet duyarız.

Bu toplantımızda, (Salonun kontenjan sınırları içerisinde ALFA ofisimizden katılmak isteyen tüm danışman arkadaşlarımız için) yönetim kadromuzun söz alacağı mini bir ticari panel düzenleyecek ve bu bölgemizde ticari alanda çalışan/ çalışmak isteyen arkadaşlarımızla tanışacağız.
Sonrasında ALFA ofisimizin liderliğinde NİLÜFER OSB ve hepimize önemli katkılar sağlayabileceğine inandığım Türkiye’ nin en yeni ve teknolojik OSB lerinden olan TEKNOSAB OSB (detaylı bilgi için: https://teknosab.org.tr/tr/sayfa/22/38/1/teknosab-hakkinda.htm) içerisinde kısa bir keşif turu yapacak ve arkadaşlarımızdan bu bölgeler hakkında bilgiler alacağız.
Sonrasında hep birlikte yenilecek yemek sonrasında kalan vaktimize göre belki de gerçekleştireceğimiz kısa bir Uludağ turu sonrası aynı günün akşamı İstanbul’ a dönüş yapılacaktır.
4-ZİN D PROJELERİ İÇİN SUNUM TURU:
FORES toplantımıza katılan ve bu proje ile ilgili bizleri bilgilendiren Kürşad GÜNEL in ev sahipliği yapacağı proje sunumu ve turu için 7-8 Haziran 2022 günlerinden birisi öngörülmüştür. (Öneri ve tekliflerinize açığız.) Söz konusu projenin sunum dosyası KW Ticari sayfamıza yüklenmiş olup, Whatsapp grubumuzda ayrıca paylaşılacaktır.
Devam eden büyük projelere sahip ZİN D grubunun sunumuna o gün önemli işi olmayan arkadaşlarımızın iştirak etmesi hem kendileri hem de yatırımcıları adına faydalı olacak hem de grubumuza dahil olması elbet teklif edilecek başka projeler için de faydalı bir örnek teşkil edecektir.
İstanbul içi tüm üyelerimiz bu tura özel olarak davetlidir.
5-GURUP İLKELERİ VE ÇALIŞMA ESASLARI:
Gurubumuzun kuruluş amaçlarını, var olma esaslarını, halen sürdürdüğü ilkelerini ve önündeki hedeflerini kapsayan güncel bir dokuman, CADDE ofisimizden değerli üyemiz Barbaros NASÜN tarafından hazırlanmakta olup, önümüzde ki günlerde tüm üyelerimiz ile paylaşılacaktır.
Söz konusu bu yeni çalışmada, gurubumuzun içerisinde uzmanlık kategorileri belirlenmiş olacaktır. Böylece tecrübeli arkadaşlarımızın liderliğinde tüm üyelerimiz tercih ettikleri kategoriler içerisinde yer alacak ve diğer danışman arkadaşlar ile etkileşimde bulunma ihtimalleri daha da yüksek hale gelmiş olacaktır.
Belirlenen uzmanlık kategorilerine dahil olan üyelerimizin isimleri bir liste halinde tüm KW ofislerinin takım liderleri ile ayrıca paylaşılacaktır. Böylece bölgelerimiz içinden gelebilecek yönlendirmeler ve arayışların, o alan hakkında uzmanlığı olan veya o alanda çalışan üyelerimiz tarafından daha doğru temsil edilmesi ve daha hızlı sonuçlandırılması sağlanacaktır.
6-SÜRDÜRÜLECEK HAP EĞİTİMLER ve TECRÜBE PAYLAŞIMLARI:
CADDE toplantımız sonrasında hazırlanan eğitim ve tecrübe paylaşımı programımızda güncelleme yapılmıştır. Bu program ve başlıklar altta yer alan sıralama dikkate alınmaksızın şu şekilde yeniden düzenlenmiştir:
Ticari İşletmeler ve Anlaşmalar (Barbaros NASÜN - CADDE / Orçun CELİL - CADDE),
Fabrikalar ve Lojistik Depolar (Bora KARAKOL - CADDE / Selma ŞİRİN - KENT),
Ticari Binalar ve Tesisler (Barış GÖRGÜÇ - FORES / Gülay KÜÇÜKALP - KENT),
Plaza ve Plaza Katları (Ayhan ÖZKANTAR - CADDE / Nalan ÇERÇİ - FORES),
Ticari Lüks Konutlar - AVM ler (Selda BİNBAŞIOĞLU - CADDE / Serpil TEZGÖRÜR – FORES)
Soğuk Hava Depoları ve Gıda Tesisleri (Hakan ÜNLÜ - NOVA)
Turistik Tesisler (İnna NOYİN - PLATİN)
Çiftikler ve Tarımsal İşletmeler (Göksel SEZER - ALESTA)
Alıcılarla Çalışmak (Aynur ATALAY - CADDE / Aslı TUNÇDEMİR - ANGORA),
KRB Hazırlama (Sedat BİLGİN - NOVA / İlker ERGÜR - BATI),
Ticari Takım Kurulumu (Melis ARPAD - CADDE / Haluk ÜÇGÜLER - CADDE),
Ticari Gayrimenkulda Teknoloji Kullanımı (Okan SARI - KENT / Uğur UYGUN - NOVA),
Franchising Hizmetleri (Alp TÜRSEN - PLATİN / Cem PEKİN - PLATİN),
7-TİCARİ DÖKÜMANLAR:
CADDE toplantımızda gündeme gelen ve ticari alanda eksikliğini hissettiğimiz bazı form ve belgeler, ihtiyaç duyduğumuz alanlara göre düzenlenecek ve grupta ki arkadaşlarımızın kullanımı için hazırlanacaktır. (Özellikle bazı alanlarda gerçekleştireceğimiz portföy görüşmelerinde sorulacak ana sorular ve dikkat edilmesi gereken temel hususlar gibi.)
Bu doğrultuda yapılacak anlaşmalar ve haklarımızın hangi şart ve durumlarda sağlama alınacağı yönünde olası bir “ticari hukuk eğitimi” öngörülmektedir.

8-BAĞIŞLAR:
Bildiğiniz gibi gurubumuz şu ana kadar gönüllülük esası ile yürütülmüş olup, bazı masraflar da yine aynı mantıktaki arkadaşlarımızın kendi bütçelerinden ayırabildiği miktarlar ile şu ana kadar desteklenmiştir.
Yine bildiğiniz gibi gurubumuzun şu ana kadar hiçbir üyesinden maddi bir talebi olmamıştır. Yine aynı mantıkta devam ederek herhangi bir talebi olmaksızın da gurubun faaliyetlerini devam ettirmeyi düşünmektedir. Bu sebeple ilerleyen süreçlerde de üyelerinden herhangi bir katılım veya aidat ücreti talep etmeyecektir.
Özellikle ofis toplantılarımızda geleneksel hale gelen kahvaltı masrafları, teknolojik olarak şu ana kadar yapılan çalışmalar, büyümek maksatlı devam ettirilecek ofis ziyaretleri, bizleri buluşturan ve bazı hizmetlerimizi sağlayan web sayfası ve ileride yapılması düşünülen bültenler ile sosyal medya sunumları gibi ana başlıklarda kullanılmak üzere gönüllü arkadaşlardan gelecek bağışlar ile gurubumuza destek verilmesi hem PLATİN hem de FORES toplantılarımızda üyelerimiz tarafından gündeme getirilmiş, akabinde de bu konu üyelerimizin şahsi inisiyatiflerine sunulmuştur.
Bu doğrultuda ve amaçta gurubumuza maddi katkı sağlamayı düşünen üye arkadaşlarımız, gönüllerinden geçirdikleri ve zorunlu olmadıkları çok küçük miktarları diledikleri zaman dilimleri içerisinde paylaştığım hesaba iletebilir ve dekontlarını da özelden paylaşabilir iseler büyük memnuniyet duyarız.
Bu hesaba yatan her miktar ve karşılığında ki harcamalar toplantılarımız içerisinde sizlerle şeffaf olarak paylaşılacaktır.
IBAN: TR19 0012 3008 4810 2095 9270 00 / Namiye YALÇIN / HSBC /
Başlangıçtan bugüne bu guruba destek veren ve çalışmalarımızı önemseyen tüm arkadaşlarıma gönülden teşekkürlerimle…
Hakan ÜNLÜ

27.05.2022

.BİLGİ.
Bu site KWT Networkünde Ticari Çalışan danışmanlar tarafından gönüllülük esasına göre kurulmuştur.
Sadece portföy ve bilgi paylaşım amacı içermektedir. Doğrudan bir bağlantısı yoktur.
+90 555 502 00 00 Hakan ÜNLÜ | +90 532 200 92 50 Hakan ŞENGÜL

info@kwticari.com
İçeriğe dön